وب سایت یوزفرندلی, طراحی وب سایت کاربر پسند

وب سایت یوزفرندلی

در کنار اختصاصی بودن وب سایت داشتن وب سایت کاربر پسند (یوزرفرندلی) بسیار مهم است.  زیبایی و منحصر به فرد بودن و یوزرفرندلی بودن در طراحی وب سایت باعث برگشت کابران به دفعات بیشتر می شود.
هرگز در زمان طراحی وب سایت یوزرفرندلی بودن را فراموش نکنید.

در طراحی وب سایت کاربر پسند بودن (یوزر فرندلی) یعنی آسان نمودن و سرعت بخشیدن به پیدا کردن اطلاعات برای کاربران.
یک وب سایت یوزرفرندلی باید موارد متعددی را داشته باشد که در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

خوانا بودن 
خوانا بودن متن های درون یک وب سایت از فاکتور های مهم کاربر پسند بودن است. کاربر باید با قادر باشد اطلاعات وب سایت شما را به سرعت و با کمترین تلاش بفهمد. در واقع  کاربران اطلاعات وب سایت را نمیخوانند و آن را به سرعت اسکن میکنند. مطالعات نشان میدهند حداکثر اطلاعاتی که کاربران میخوانند 28 درصد است.
این آمار نشان میدهد که حتی در بهترین حالت بیشتر کاربران دو سوم متن صفحات وبسایت را نمی خوانند.
بنابراین برای جذب مخاطبان وبسایت باید قابل اسکن باشد یعنی به سرعت کاربران با یک چشم انداختن محتوای کلی وب سایت را متوجه شوند. رنگ, فونت و فرمت از مواردی است که میتواند باعث شود وب سایت را با چشم انداختن متوجه شد.


زمان لود شدن وب سایت
چقدر طول میکشد تا وب سایت شما لود شود. اگر بیش از 10 ثانیه طول بکشد تا لود شود بیشتر کاربران پنجره وب سایت را می بندند.
اگر سرعت و زمان لود شدن وبسایت را در زمان طراحی در نظر نگرفته اید یک قسمت مهم را جا انداخته اید. 
سرعت لود شدن سایت یک مزیت رقابتی مهم محسوب میشود. داشتن عکس ها و ویدئو های مختلف در وب سایت باعث کند شدن وب سایت می شود در حالی برای بیشتر کاربران سرعت اهمیت بیشتری دارد.

نویگیشن وب سایت
نویگیشن به قابلیت جا به جایی کاربران در صفحات وب سایت گفته می شود. به عقیده بسیاری نویگیشن مناسب مهمترین کلید یک وب سایت کاربر پسند است. چون کاربران باید قادر باشند که اطلاعاتی که به دنبال آن هستند را به سرعت و با کمترین تلاش بیابند. مطالعات نشان میدهد که بیشتر کاربران علاقه به کار کردن با منو ها و نویگیشن های پیچیده ندارند. اگر منو های شما یوزفرندلی (کاربر پسند) نیست شما کاربران زیادی را از دست میدهید.

رسپانسیو بودن وب سایت
رسپانسیو بودن یعنی قابلیت تطبیق وب سایت با موبایل, تبلت, لپ تاپ و گجت های مختلف. مطالعات نشان میدهد که در سالهای اخیر کاربران تمایل بیشتر به استفاده از موبایل دارند و وب سایت هایی که این قابلیت تطیبق را داشته باشند کاربر پسند تر محسوب می شوند.

شرکت توسعه دهندگان امپایر با سال های تجربه در طراحی و برنامه نویسی وب سایت های اختصاصی و یوزرفرندلی (کاربر پسند) و کارنامه درخشان در این زمینه آماده همکاری با  شما برای هوشمندتر شدن و سودآوردتر شدن تجارت شما میباشد. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره 02188371363 تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

ایمیل: Info@developerempire.com
تلفن : 02188371363