واقعیت مجازی چیست؟

واقعیت مجازی چیست؟

واقعیت مجازی یک شبیه سازی ایجاد شده توسط کامپوتر از  محیط سه بعدی است و شخص میتواند با آن به شکل واقعی و به وسیله ابزارهای دیجیتال تعامل داشته باشد. در واقع واقعیت مجازی  نمایی سه بعدی از محیط مجازی است که از دید کاربری که از هدست های واقعیت مجازی استفاده میکند, واقعی به نظر می آید.

واقعیت مجازی یا همان Virtual Reality توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. از بین رفتن مرز بین دنیای مجازی و دنیای واقعی با واقعیت مجازی امکان پذیر شده است, به طوری که امروزه امکان قدم زدن در دنیای مجازی و تعامل با آن نیز امکان پذیر است.

شاید بسیاری از ایده های واقعیت مجازی و دنیای مجازی از فیلم ماتریکس الهام گرفته باشد, جایی که دنیای مجازی و واقعی  ادغام شده است. امروزه بازی هایی با واقعیت مجازی پیاده سازی شده اند که امکان قدم زدن و حتی تعامل در محیط بازی وجود دارد. این همان مرز بین رویا و واقعیت است .
با ما همراه باشید تا شما را با تکنولوژی واقعیت مجازی آشنا کنیم, همچنین دستاورد های تکنولوژی در این زمینه را بررسی می کنیم.

دنیای مجازی همواره رویای بشر بوده است و در داستان ها و فیلم ها به آن پرداخته شده است, مانند فیلم " جادوگر شهر اُز" که عینکی جلوی چشمهایشان بود و تمام داستان در دنیای مجازی اتفاق افتاده بود یا همانطور که اشاره شد فیلم ماتریکس که در آن انسان ها در دنیای مجازی زندگی میکرند و بدنشان در مزرعه ها توسط ربات ها کشت میشد. سالهاست که دانشمندان و مهندسین در تلاشند تا با استفاده از کامپیوترها چنین دنیایی خلق کنند و مرز بین رویا و واقعیت را از بین ببرند.
 از سال 2012 شاهد جهش در رشد واقعیت مجازی هستیم و امروزه قسمتی از از این رویا به حقیقت پیوسته است و غول های تکنولوژی چون گوگل و ماکروسافت در این راه قدم برداشته اند و تکنولوژی هایی همچون هدست های واقعیت مجازی و بازی های واقعیت مجازی را ارئه کرده اند.

تجربه واقعیت مجازی 
سوالی مطرح است آیا برای تجربه واقعیت مجازی به ابر کامپیوتر با سخت افزار پیچیده نیازمند است یا این تجربه برای عموم امکان پذیر است؟ با رشد پر شتاب واقعیت مجازی امروزه ابزار های مرتبط با واقعیت مجازی با قیمت مناسب در دسترس مردم قرار دارد.
امروزه هدست های واقعیت مجازی در بازار هست که خود دو مانیتور دارند تا تصویر مرتبط با هر چشم را نمایش دهد و عمق تصویر نیز حفظ شود. از این نوع هدست ها میتوان به ال جی وی آر 360   اشاره کرد.
البته نسل دیگری از این هدست های هم هستند که بسیار ارزان تر هستند. این نوع هدست ها خوشان مانیتور ندارند  و در واقع قسمتی دارند که موبایل در آن قرار میگیرد و وقتی در موبایل اپلیکشن های واقعیت مجازی یا تورها مجازی و اجرا شود میتوان واقعیت مجازی را تجربه کرد از نمونه این هدست ها میتوان به عینک گوگل کاردبورد و سامسونگ گیر 360 اشاره کرد.
شرکت توسعه دهندگان امپایر از پیشگامان واقعیت مجازی در ایران است و بهترین تورهای واقعیت مجازی و تورهای مجازی 360 درجه را با تکنولوژی وب جی ال, بالاترین کیفیت و تطبیق پذیر با موبایل تبلت و سرعت اینترنت در ایران ارئه و پیاده سازی میکند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید به بخش خدمات > واقعیت مجازی مراجعه کنید و برای مشاوره و سفارش تور مجازی برای محل تجارت خود با شماره 02188371363  تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

ایمیل: Info@developerempire.com
تلفن : 02188371363