نکات بازاریابی شبکه های اجتماعی

نکات بازاریابی شبکه های اجتماعی


1-    قبل از شروع برنامه ای برای شبکه های اجتماعی مدون کنید
مانند تمام کارهای دیگر در تجارت, شما باید قبل از اجرا, برنامه ریزی کنید. ایجاد برنامه و نقشه راه برای شبکه های اجتماعی شما را بسوی موفقیت هدایت  می کند و باعث میشود خطاهای خود در شبکه های اجتماعی را به حداقل برسانید.
2-    فایلی برای ذخیره اطلاعات حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی ایجاد کنید.
قبل از ایجاد شبکه های اجتماعی جدولی برای ذخیره اطلاعات شبکه های اجتماعی ایجاد کنید. همچنین در این جدول میتوانید مشخص کنید که مدیریت هر پروفایل در شبکه اجتماعی خاص بر عهده چه کسی میباشد.
3-    استراتژی شما در شبکه های اجتماعی باید بر پایه تعامل باشد. (Engagement)
نگاه سطحی به تعامل در استراتژی شبکه های اجتماعی میتواند تهدیدی در نحوه حضور شما در شبکه های اجتماعی باشد. سه قدم  در ایجاد درست تعامل در شبکه های اجتماعی موثر است : 1- فعال بودن 2-گوش دادن 3-تعامل با کاربران
4-    تجزیه تحلیل ترافیک شبکه های اجتماعی.
در شبکه های اجتماعی کاربران قدرت گفتن هر آنچه می خواهند را درباره شرکت یا برند شما دارند. این نظرات میتواند مثبت یا منفی باشد. صرف نظر از چگونگی و چرایی این فیدبک ها, تجزیه و تحلیل نکردن مخاطبان خود در شبکه های اجتماعی یعنی از دست دادن فرصت ها در این بستر.
5-    از اشتباهات در شبکه های اجتماعی دوری کنید.
دانستن این که استراتژی شما در شبکه های اجتماعی باید شامل چه مواردی باشد مهم است اما آیا میدانید که چه کارهایی را در شبکه های اجتماعی نباید انجام دهید. از مواردی که در شبکه های اجتماعی نباید انجام شود میتوان به پست گذاشتن بیش از حد,غیبت طولانی،استفاده از شبکه های اجتماعی فقط برای تبلیغات, پاک کردن نظرات منفی و ... اشاره کرد.
6-    با استفاده از ابزار های تجزیه تحلیل شبکه های اجتماعی, مخاطبان خود را بهتر بشناسید و هدف بگیرید.
ابزار های مختلفی هستند که آمار های مختلفی از شبکه های اجتماعی برای شما محیا میکنند مانند سن مخاطبان شما, جنسیت, محل سکونت و موارد دیگر. شما با داشتن و تجزیه تحلیل این آمارها میتوانید درک بهتری از مخاطبان خود داشته باشید و استراتژی خود در شبکه های اجتماعی را به شکل موثرتری مدون کنید.
7-    باید ها و نباید ها در استفاده از هشتگ را بیاموزید.
حتما شما کسانی را دیده اید که تمام کلمات پست خود در شبکه های اجتماعی را به صورت هشتگ مینویسند اما این راه درست استفاده از هشتگ نیست. هشتگ هایی استفاده کنید که به راحتی به یاد می مانند و از هشتگ های اختصاصی تر استفاده نمایید مثلا اگر محصولات مربوط به نوزادها را میفروشید بجای استفاده از هشتگ #والدین از هشتگ #مادرنوزاد استفاده کنید. از هشتگ طولانی استفاده نکنید و تعداد هشتگها بیشتر از تعداد کلمات نباشد و همه چیز را با هشتگ ننویسید.
8-برنامه زمان بندی شده برای در شبکه های اجتماعی داشته باشید.
برنامه ای مدون برای فعالیت های شبکه های اجتماعی تهیه کنید و در آن زمان پست گذاشتن, به کامنت ها جواب دادن و بقیه موارد را مشخص نمایید.
9-تبلیغات در شبکه های اجتماعی.
برای بهتر و بیشتر دیده شدن در شبکه های اجتماعی میتوانید از طریق همین شبکه ها به تبلیغ خود بپردازید و با صرف هزینه تجارت و شبکه اجتماعی خود را معرفی کنید. البته قبل از تبلیغ و صرف هزینه بهتر است صفحه خود را پربار کنید تا کسانی به صفحه شما در شبکه های اجتماعی سر میزنند جذب شوند.
10- به صورت مستمر مطلب پست کنید.
سعی کنید طبق زمان بندی مناسب و به صورت مستمر و پیوسته در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید تا وفاداری دنبال کنندگان شما در شبکه های اجتماعی و تاثیر آن بر تجارت شما افزایش یابد
11- به کیفیت پست های خود در شبکه های اجتماعی توجه داشته باشید.
علاوه بر مستمر بودن, کیفیت مطالب هم اهمیت زیادی دارد. مطالب باید مرتبط به مخاطبان شما باشند, مفید باشند و سرگرم کننده باشند. 
12- در پست های خود بیشتر و بهتر از عکس استفاده کنید.
مطالعات نشان داده است که عکس ها محبوب ترین نوع  مطالب در شبکه های اجتماعی هستند. سعی کنید در پست های خود از عکس هایی جالب, منحصر به فرد که درون خود تیتر مطلب را دارند استفاده کنید.
13-تمام تیم خود را درگیر کنید.
بیشتر مواردی که گفته شد مربوط به شخص یا تیمی است که وظیفه بازاریابی شبکه های اجتماعی را دارد اما نباید این وظیفه تنها بر عهده تیم بازاریابی شما باشد. اگر شما کارمندانی در دپارتمان های مختلف دارید آنها را تشویق کنید که در فعالیت های  شبکه های اجتماعی شما مشارکت داشته باشند حال میتواند این مشارکت در تهیه مطلب, بیان ایده یا موارد دیگر باشد هرچقدر تیم خود را بیشتر در این کار دخیل کنید بهتر است.
14- محتوای ویدئویی تهیه کنید.
میزان محبوبیت محتوای ویدئویی رو به افزایش است مخصوصا ویدئو های کوتاه. به تولید و ایجاد ویدئو های مناسب در شبکه های اجتماعی بپردازید تا از این پتانسیل استفاده نمایید.

 

تماس با ما

ایمیل: Info@developerempire.com
تلفن : 02188371363