مزایای تجارت الکترونیک

مزایای تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک (e commerce) در سالهای اخیر رشد فزاینده ای داشته که همچنان رو به رشد است و میزان گردش مالی آن به طور متوسط سالی 19 درصد در جهان در حال افزایش است.
از این رو اهمیت دارد که با مفهوم تجارت الکترونیک بیشتر آشنا شویم و مزایای آن را بدانیم.
1-    حضور به صورت آنلاین
بیش از 80 درصد کاربران فضای مجازی خرید اینترنتی داشته اند. مشتریان از شما توقع دارند که در بستر اینترنت قابل دسترس باشید و این حضور به شما اجازه میدهد که در رقابت باقی بمانید. در غیر این صورت مشتریان شما به سمت رقیبان شما می روند تا بصورت آنلاین و اینترنتی بتوانند خرید انجام دهند.
2-جذب مشتریان جدید
صاحبان تجارت دوست دارند کسب و کار خود را رشد دهند و این کار با جذب مخاطبان و مشتریان جدید ممکن است. فروش آنلاین و تجارت الکترونیک تاثیر زیادی در جذب مشتریان جدید دارد و بستر های جدیدی برای این امر فراهم کرده است مثلا تجارت و وب سایت شما میتواند از طریق موتور های جستجو دیده شود, مشریان بالقوه ای که موضوعی مرتبط با تجارت شما را جستجو کرده اند به وب سایت شما برسند و از شما خرید محصول یا سرویس داشته باشند حال آنکه ممکن است قبل از آن اسم شما را هم نشنیده باشند.
3-فهمیدن بهتر مشتریان
در خرید سنتی فهمیدن مشتریان بر اساس ادراک افراد انجام میشود نه داده های واقعی. در بستر تجارت الکترونیک شما میتواند مشتریان خود را بهتر بشناسید, این که چه محدوده سنی بیشتر است, در کجا زندگی میکنند, به چه چیزهایی علاقه دارند, و احتمال خرید چه محصول یا سرویسی برای آنها بیشتر است. تمام این اطلاعات استفاده میشود تا بتوان به طور کارآمدتری به مشتریان محصول یا سرویس فروخت.
4-سرعت بخشیدن به برندسازی
تجارت الکترونیک (ecommerce) باعث میشود که آگاهی از برند شما در فضای مجازی و آنلاین افزایش یابد.  هرچقدر که حضور شما در صفحات اول موتور های جستجو مانند گوگل افزایش پیدا کند, افراد بیشتری با برند و تجارت شما آشنا میشوند.
5-امکان تغذیه مشتریان با اطلاعات
وقتی شما وب سایتی بر پایه تجارت الکترونیک دارید, شما هر چقدر که مایل باشید میتوانید اطلاعات در اختیار مشریان بگذارید. شما میتوانید مشتریان را به اطلاعات کافی برای انتخاب و خرید مجهز کنید و نیاز نیست کارمند داشته باشید که این اطلاعات را به صورت تک تک به مشریان منتقل کند که این امر باعث استفاده بهینه در زمان خواهد بود.
6-پیمودن مرزهای جغرافیایی در کسب درآمد
با مهیا کردن بستر تجارت الکترونیک برای کسب و کار خود از طریق وب سایت مناسب و کارآمد و روشهای دیگر, شما میتوانید وسعت جغرافیایی بازار خود را به صورت چشمگیری افزایش دهید و مشتریانی از شهرها و کشور های دیگر با توجه محصول وخدمتی که ارائه میدهید جذب کنید و به بازار های جدید دسترسی پیدا کنید. و این مهم محقق نمیشود جز در بستر تجارت الکترونیک و ورود قوی و هوشمندانه به این عرصه .
7-فروش به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته
اگر شما به شکلی کارآمد وارد دنیای تجارت الکترونیک شوید میتوانید به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته فروش داشته باشید و حتی زمانی که خواب هستید و یا در مسافرت هستید درآمد داشته باشید. 

امروزه تجارت الکترونیک (e commerce) دیگر یک موضوعی لوکس نیست بلکه ضرورت است. بدون تجارت الکترونیک شما نمیتوانید از توانایی بالقوه خود استفاده کنید همچنین سهم بازار خود را به رقیبان خود به شکل قوی وارد عرصه تجارت الکترونیک و فضای مجازی شده اند میبازید. اما با ورود هوشمندانه و قوی میتوانید مشتریان  و سهم خود را از بازار افزایش دهید.
ما با بیش از 10 سال تجربه در تجارت الکترونیک, طراحی و برنامه نویسی وب سایت اختصاصی کسب و کار شما, سئو سایت و دیگر جنبه های مارکتینگ در فضای مجازی, آماده همکاری با تجارت شما هستیم تا شرکت شما هوشمندتر وسودمندتر شود. برای مشاوره با کارشناسان ما, با شماره تلفن 02188371363 تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

ایمیل: Info@developerempire.com
تلفن : 02188371363