شبکه اجتماعی, بازاریابی شبکه اجتماعی

قواعد بازاریابی در شبکه اجتماعی


بازاریابی شبکه های اجتماعی در واقع به فرایند به دست آوردن ترافیک یا توجه از طریق شبکه های اجتماعی گفته میشود.  هر شبکه اجتماعی با توجه به خصوصیاتی که دارد کاربران متفاوتی دارد. برای مثال توییتر برای کاربرانی است که تمایل دارند پیام خود را در متن کوتاه به هم برسانند, اینستاگرام بیشتر بر مبنای عکس و فیلم کوتاه شکل گرفته در حالی فیسبوک شبکه اجتماعی جامع تری هست و چنین محدودیتی ندارد.
در ادامه این مقاله به قواعدی که برای بازاریابی در این شبکه های اجتماعی میتواند فعالیت شما را موثر کند میپردازیم.

پست گذاشتن در بهترین زمان
هدف از پست گذاشتن در شبکه های اجتماعی بهتر و بیشتر دیده شدن است. اگر این پست ها در زمان مناسبی ارائه شود میتواند تعداد بیشتری مخاطب داشته باشد. شاید بهترین زمان پست گذاشتن وجود نداشته باشد اما آنالیزها نشان میدهد برای هر شبکه اجتماعی زمان بهینه وجود دارد برای مثال ساعت 1 تا 3 ظهر برای توییتر, ساعت  1 تا 4 بعد از ظهر برای فیسبوک و ساعت 5 تا 6 بعد از ظهر برای فیسبوک زمان مناسبتری هست.
البته آنالیزهای دیگری نیز وجود دارد که نشان میدهد خانم ها بیشتر در ساعت 10 تا 11 شب آنلاین هستند و مسلما پست هایی که مربوط به بانوان هست در این زمان بازده بهتری دارد. 

پیام صحیح را به شبکه اجتماعی مناسب ارسال کنید
هر شبکه اجتماعی خصوصیات و اهداف متفاوتی دارد و مخاطبان خاص خود را نیز دارد. درک این تفاوت ها و بهره بردن از آن میتواند در رشد شما در شبکه های اجتماعی مفید باشد.  برای مثال اگر شما خبر رسمی را میخواهید منتشر کنید بهتر است در توییر پست شود تا اینستاگرام.
همه شبکه های اجتماعی را تست کنید و بازخورد مخاطبان خود را بررسی کنید. آنالیزها نشان میدهد که خانم ها علاقه بیشتری به اینستاگرام و فیسبوک دارند و آقایون به گوگل پلاس و توییتر.

تبلیغ در شبکه های اجتماعی
ارائه مطالب مناسب در هر شبکه اجتماعی میتواند بسیار خوب باشد اما لازم است شبکه اجتماعی خود را به مخاطبان معرفی کنید تا شما را دنبال کنند. تبلیغ در شبکه های اجتماعی میتواند راه حل مناسبی باشد البته با توجه به استراتژی سازمان شما میزان این تبلیغ ها میتواند متفاوت باشد, اما توجه داشته باشید که همچنان بیشترین درآمد از طریق دیده شدن در موتورهای جستجو و سئو حاصل میشود پس بهتر است بیشتر روی سئو سایت تمرکز داشته باشید تا شبکه های اجتماعی.

 

 

 

تماس با ما

ایمیل: Info@developerempire.com
تلفن : 02188371363