سئو, سئو سایت, SEO, بهینه سازی وبسایت, اهمیت سئو, سئو وب, سئو وب سایت, پشتیبانی سایت

چرا سئو سایت برای تجارت شما اهمیت دارد

مطالعات نشان میدهد که سئو سایت (SEO) میتواند برگشت سرمایه بهتری نسبت به روش های قدیمی مارکتینگ مثل تبلیغ درتلویزیون و تبلیغات چاپی دارد. سئو سایت میتواند دیده شدن تجارت شما را بیشتر کند, در برندینگ تاثیر مهمی دارد, ترافیک وب سایت شما را بیشتر کند, بازگشت سرمایه (ROI) خوبی برای شما داشته باشد و بینش خوبی از رفتار مشتری در اختیار شما بگذارد.

سئو سایت ترافیک بیشتری را به تجارت شما می آورد
ترافیک تنها, ممکن است برای شما پولی به همراه نداشته باشد اما آیا شما ترجیح میدهید که در کوچه ای بن بست فروشگاه یا تجارت خود را داشته باشید یا در اطراف میدان ونک تهران؟ تمام افرادی که از صبح تا شب در اطراف میدان ونک رفت و آمد دارند شاید مشتری شما نشوند اما شانس این که در نهایت مشتری شما شوند افزایش مییابد. مثل فروشگاه در میدان ونک, شما همچنان باید بهترین تلاش خود را انجام دهید تا زمانی که مشتریان در وب سایت شما هستند, محصولات و خدمات خود را به آنها بفروشید, اما بهتر است تجارت خود را در مکانی مناسب در منطقه ای شلوغ به راه بیاندازید تا در جزیره ای خالی از سکنه. نکته مثبت این است که سئو سایت (بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو) معمولا هزینه کمتری نسبت به گرفتن ملک تجاری در میدان ونک دارد. مهمتر از همه افرادی که از طریق جستجو در گوگل و دیگر موتورهای جستجو وارد وبسایت شما می شوند بسیار با ارزش هستند چون آنها در اینترنت دنبال تجارتهایی شبیه تجارت شما گشته اند و شما را پیدا کردند, بنابراین آنها نیاز یا علاقه به محصولات یا خدمات شما را دارند که این امر باعث میشود احتمال سود آوری این افراد برای تجارت شما بیشتر باشد و در نتیجه بازگشت سرمایه در سئو بسیار مناسب شود که در ادامه به آن میپردازیم.

سئو در دیده شدن تجارت شما و برند سازی تاثیر مثبتی دارد
وقتی مردم محصولات یا خدمات شما را جستجو می کنند قطعا شما تمایل دارید که در رتبه مناسب موتورهای جستجو دیده شوید اما دلیل این موضوع بیشتر از این است که شما فقط ترافیک بیشتری در وبسایت میخواهید. در واقع اینکه شما در رتبه مناسب دیده شوید میتواند ارزش های مختلفی را به طور مستقیم برای تجارت شما ایجاد کند. برای مثال بیشتر جستجو کننده ها فقط با یکبار جستجو نمیکنند تا به وبسایت مورد نظرشون برسند, بلکه آنها به روشهای مختلف جستجو خود را انجام میدهند و همین روش را ادامه میدهند. این چه معنی برای تجارت شما میتواند داشته باشد؟ یعنی اگر شما بتوانید به طور پیوسته در تمام نتایج جسجو حضور داشته باشید متیوانید در ذهن مشتریان بلقوه خود جایگاه مهمی را بدست آورید. احتمال اینکه جستجو کننده ها روی لینک وبسایت شما کلیک کنند و وارد وبسایت شما شوند افزایش می یابد و از اونجایی که شما در جستجو های مختلف به مشتری نمایش داده شدید, آنها به شما اعتماد بیشتری خواهند داشت و نتیجه آن اعتبار برای تجارت شما خواهد بود که در ادامه به آن می پردازیم.

سئو سایت اعتبار بیشتری برای تجارت شما فراهم میکند
جستجو کننده ها یاداشت ذهنی از رتبه شما در گوگل و دیگر موتورهای جستجو بر میدارند. این کار میتواند به طور ناخودآگاه باشد اما  در ذهن مشتری رتبه شما  رای بر اطمینان به تجارت شماست. چون اینطور استنباط میشود که گوگل میگوید این تجارت به نیاز من مرتبط است پس میتوان به آن اعتماد کرد. حتی در زمان کتاب اول و امثال آن, اگر شما دنبال لوله کش میگشتید. آیا با شخصی که در صفحه هفتم این لیست بود تماس میگرفتید یا مانند خیلی از مردم با اشخاصی که در صفحه اول بودند تماس میگرفتید؟ شاید برای مشتریان شما این امر به صورت آگاهانه نباشد,  اما رتبه مناسب شما را در چشم آنها معتبرتر میسازد.

سئو وب سایت بهترین برگشت سرمایه (ROI) را دارد
سئو بازده مالی بهتری نسبت به روش های سنتی بازاریابی آفلاین یا دیگر روش های بازاریابی اینترنتی دارد.  در واقع سئو نوعی از استراتژی مارکتینگ است که به شما اجازه میدهد افراد را زمانی که به دنبال محصولات یا خدمات تجارت شما هستند جذب کنید. لازم نیست شما برنامه تلویزیونی مورد علاقه آنها را قطع کنید تا خود را تبلیغ کنید. شما تنها زمانی ظاهر میشوید که آنها دنبال تجارتی مثل شما هستند. لازم نیست آنها را قانع کنید که به محصولات یا خدمات شما نیاز دارند, تنها کافیست آنها را قانع کنید که شما شرکت مناسب برای خرید هستید. در واقع با سئو نصف نبرد را قبل از شروع برنده شده اید.

سئو سایت بینش و بصیرت از مشتریان به شما میدهد
همانطور که اشاره شد سئو ترافیک ارزشمندی ایجاد میکند. ابزارهایی مانند گوگل آنالتیکس این ترافیک را دنبال میکنند و این ابزارها, اطلاعات و متریک های با ارزشی در اختیار شما میگذارند, چون که بینشی از مشتریان به شما میدهند که آنها چگونه جستجو میکنند, چگونه میگردند, چه زبانی استفاده میکنند, چه تکنولوژی استفاده میکنند, در چه منطقه ای زندگی میکنند, چه روزهایی بیشتر فعالیت دارند, چه زمانی از شبانه روز بیشتر فعالیت دارند و ... .
این اطلاعات بسیار با ارزش هستند چون باعث میشوند که تصمیمات آگاهانه تری بر مبنای تجارتتان و استراتژی هایتان بگیرید.


آیا برنامه سئو برای تجارت خود دارید؟ اگر ندارید شما بسیاری از مشتریان بلقوه خود را درنظر نگرفته اید و از این پتانسیل استفاده نکرده اید. ما با بیش از 10 سال تجربه در سئو سایت (بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو) و کارنامه درخشان در این زمینه آماده همکاری با تجارت شما هستیم. برای آنالیز تجارت و وبسایت خود کافیست با شماره 02188371363 تماس بگرید تا کارشناسان ما بعد از آنالیز به شما مشاوره رایگان ارائه دهند. همچنین میتوانید نام وبسایت و شماره تماس خود را در فرم  صفحه تماس با ما ارسال فرمایید و بعد از آنالیز کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

 

تماس با ما

ایمیل: Info@developerempire.com
تلفن : 02188371363