آنلاین مارکتینگ, بازاریابی آنلاین, بازاریابی برخط, تجارت الکترونیک

آنلاین مارکتینگ چیست


آنلاین مارکتینگ (بازاریابی آنلاین) به هنر و علم فروش محصولات یا خدمات در بستر شبکه مانند اینترنت و تلفن همراه, گفته میشود. 
هنر آنلاین مارکتینگ شامل پیدا کردن ترکیبی مناسب از استراتژی های آنلاین مارکتینگ که مناسب بازار هدف شماست و باعث بالا رفتن فروش میشود.
علم آنلاین مارکتینگ به تحقیقات و آنالیز هایی که موجب انتخاب استراتژی مارکتینگ آنلاین و اندازه گیری میزان موفقیت آن استراتژی ها است, گفته میشود.

انواع آنلاین مارکتینگ  شامل:

1-مارکتینگ در موتور های جستجو:
این نوع آنلاین مارکتینگ شامل بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو یا همان سئو سایت (SEO) و مارکتینگ موتورهای جستجو (SEM) میشود. سئو سایت فرایند تنظیم وب سایت تجارت شما برای بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل گفته میشود تا زمانی که مشتری بالقوه کلماتی مرتبط با تجارت شما را جستجو میکند, موتورهای جستجو وب سایت شما را پیشنهاد دهند. مارکتینگ موتورهای جستجو (SEM)  یعنی پرداخت پول به موتورهای جستجو برای نمایش لینک وب سایت شما.  این پرداخت بر اساس تعداد کلیکی است که روی لینک وب سایت شما میشود. در این زمینه موتورهای جستجو آمار و اطلاعات با ارزشی به عنوان فیدبک در اختیار شما قرار میدهند مانند تعداد بار نمایش آگهی شما و تعداد کلیک روی آگهی ... و میتوانید از این اطلاعات برای بهبود عملکرد استفاده نمایید.
مارکتینگ شبکه های اجتماعی: 
شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام, فیس بوک, توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی در واقع فرصتی برای آنلاین مارکتینگ هستند که باید بصورت هوشمندانه از آن استفاده کرد. شبکه های اجتماعی مانند گفتگو هستند که نیازمند حضور فعال هستند نه فقط پست کردن تبلیغات محصولات خود. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه به مقاله ای که به عنوان بازاریابی شبکه های اجتماعی نوشته شده مراجعه فرمایید.

ایمیل مارکتینگ:
بعد از این که لیست ایمیل های مشتریان بالقوه خود که ممکن است به محصول یا خدمات شما علاقه مند باشند را تهیه کردید, ایمیل مارکتینگ میتواند روشی موثر برای ارسال پیام شما باشد. شما میتوانید مشتریان بالقوه را در مورد اخبار شرکت,  پیشنهاد های ویژه و موارد دیگر به روز نگه دارید. همچنین شما میتوانید خبرنامه تهیه کنید و بر اساس نیاز مشتریان, محصولات و خدمات خود را پیشنهاد دهید.
تبلیغات آنلاین:
اگرچه هنوز بنرهای تبلیغاتی در اینترنت و وب سایتها هستند, تعداد بیشماری روش تبلیغات اینترنتی وجود دارد. از جمله تبلیغ در شبکه های اجتماعی در متن وبسایت ها, تبلیغات در محتوای تصویری, اپلیکیشن ها و ... که میتوان به صورت بهینه و هوشمندانه از آنها برای افزایش فروش استفاده کرد.
مارکتینگ تلفن همراه:
استفاده از تلفن های همراه در سالهای اخیر رشد زیادی داشته است و باید مارکتینگ در این بستر را در استراتژی های خود قرار دهید. از جمله روشهای بازاریابی در شبکه تلفن همراه میتوان به ارسال پیامک (SMS) اشاره کرد. شما میتوانید بر اساس منطقه یا شغل افراد برای آنها پیامک انبوه ارسال نمایید و بعد از ارسال پیامک و تجزیه تحلیل فید بک آن میتوانید تصمیم بگرید که این روش برای شما بهینه و اقتصادی است یا خیر. از دیگر روش های مارکتینگ در این بستر میتوان به تبلیغ در برنامه های پیام رسان مانند تلگرام اشاره کرد که امروزه در کشور ما مخاطبان زیادی دارد. همچنین بسیاری از اپلیکیشن های رایگان موبایل قسمتی برای تبلیغ دیگر شرکت ها دارند که میتوانید از این پتانسیل نیز استفاده نمایید.

 

امروزه انواع آنلاین مارکتینگ به یک ضرورت برای تجارت های تبدیل شده است و حضور هوشمندانه و موثر در این بستر میتواند باعث رشد در سود آوری شرکت ها باشد. ما با بیش از 10 سال تجربه در انواع روشهای آنلاین مارکتینگ و کادری با تجربه در این زمینه آماده همکاری با تجارت شما برای هوشمندتر و سودمندتر شدن کسب و کار شما هستیم. برای مشاوه و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188371363 تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

ایمیل: Info@developerempire.com
تلفن : 02188371363